شماره تماس

+98 021_26216911

نصب پارکت به چه صورتی انجام می‌گیرد؟

پارکت و کفپوش هر دو نیاز به زیرسازی دارند و کف نباید پستی و بلندی داشته باشد و باید کاملاً پاک و عاری از بقایای گچ کاری و تکه سیمان‌های خشک شده و بقایای بتونه، رنگ و روغن و … باشد به طوری که کف باید کاملا مانند آیینه صاف و یکدست شود. این کار توسط نصاب و یا گچکار ماهر انجام می‌شود و بسته به میزان زیرسازی، هزینه آن جداگانه دریافت می‎گردد. قبل از نصب پارکت باید از سیمان و گچ برای زیرسازی کف استفاده شود. عایق کاری کف، پیش از ریختن کف بتنی یا نصب موزاییک، یکی از اساسی‎ترین عوامل برای تضمین ایمنی و پایداری مادام العمر این کفپوش زیباست. این اقدام مهم سبب می‎شود که جلوی انتقال انواع رطوبت‌های جانبی و عارضی به طرف چوب سد شود و بدین ترتیب اثرات مخرب آن برای همیشه خنثی شود.

  • پس از پاکسازی کف، بر روی سطح زیر پارکت، لایه‌ای از فوم پهن می‎شود. سپس نصاب، قطعه‎های پارکت را کنار هم قرار داده و آن‎ها را به هم متصل می‎نماید.
  • در صورتی که کف فعلی شما سرامیک بوده و کاملا تراز باشد و فرورفتگی یا برآمدگی مشخصی نداشته باشد هیچ نیازی به زیرسازی نیست و یک لایه فوم پهن شده و روی آن ست‎های پارکت به هم کلیک می‎شوند.
  • اتصال پارکت‎ها توسط شیارهای تعبیه شده در چهار طرف آن صورت می‎گیرد، به طوری که شیار پارکت درون قطعه کناری‎اش جای گرفته و به اصطلاح کلیک می‎شود. نکته جالب این است که برای نصب پارکت از چسب استفاده نمی‎شود و هر گاه نیاز به تعویض قطعه‎ای از پارکت باشد، می‎توان قطعات را جدا نموده و قطعه مورد نظر را تعویض کرد.
  • پارکت را در محلی که می‎خواهید اجرا شود، حداقل به مدت 48 ساعت قرار دهید و علت این کار، هم دما شدن پارکت با محیط می‎باشد.

برای دورتادور کار نیاز به ابزاری دارید که فاصله بین پارکت و دیوار (درز انقباض و انبساط) را که حدود یک سانتیمتر می‎باشد را پوشش دهد که بهترین ابزار قرنیز می‎باشد و برای بعضی از قسمت‎ها که ارتفاع قرنیز برای آن مناسب نیست از ابرازهای دیگر مانند اسکوتیا و میت استفاده می‎گردد. البته برای کسانی که می‎خواهند قرنیز سنگی دیوار را جدا نکنند از ابراز اسکوتیا استفاده می‎شود.برای پوشاندن قرنیز‎های سنگی می‎توان از برچسب‎های روکش قرنیز با رنگ دلخواه خود استفاده نمایید و سپس از ابراز اسکوتیا برای کناره‎ها استفاده نمود. رنگ قرنیز را متناسب با رنگ پارکت انتخاب نمایید و یا متضاد و تیره‎تر از پارکت نصب شود.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
نظرات
مشاهده همه نظرات
preloader